Občianska veda ide aj na Slovensku. Zistite ako a staňte sa jej súčasťou

 

Myslíte si, že len vedci môžu robiť vedu? Omyl! Vďaka projektom občianskej vedy môže priložiť ruku k dielu každý z nás. Stačí čas a chuť. Profesionáli, amatéri aj široká verejnosť. Od žiakov, študentov, učiteľov, cez pracovníkov knižníc, múzeí, aktivistov…

Občianska veda je vo svete čoraz obľúbenejší spôsob priblíženia vedy ľuďom a ľudí vede.

Chcete spoznať tento fenomén? Prihláste sa do online kurzu. Pripravilo ho pre vás Centrum vedecko-technických informácií SR s podporou prestížnej univerzity University College London. 

Občianska veda nie je pre Slovensko neznámy pojem. Je trendom v celosvetovom kontexte a reálne ju reprezentuje už aj viacero projektov. Láka vás zistiť čo tento pojem „dokáže?“ Vyskúšajte náš online kurz.

 

„Pre záujemcov o mimoriadne aktívny fenomén občianskej vedy sme pripravili online kurz – Začnime si s občianskou vedou.  Realizovaný je na  platforme EU-Citizen.Science s podporou University College London,“ konkretizuje Zuzana Stožická z Odboru podpory otvorenej vedy a výskumu v CVTI SR.

Ako uviedla, okrem teoretických poznatkov a odkazov na užitočné zdroje informácií nájdu účastníci v kurze aj sériu videorozhovorov so zástupcami projektov občianskej vedy. „Áno, občianska veda ide aj na Slovensku. A aj takýmto spôsobom chceme k jej ďalšiemu rastu povzbudiť verejnosť.“

Kurz je určený všetkým, ktorí majú záujem hlbšie spoznať pojem, ale aj výsledky občianskej vedy a zapojiť sa do jej projektov. Výzvou je pustiť sa do tvorby toho vlastného. Svojimi skúsenosťami, aktivitou, tvorivosťou a zvedavosťou prispieť k rozvoju vedy a spoločnosti na Slovensku.

REGISTRÁCIA NA ONLINE KURZ Začnime si s občianskou vedou

OBČIANSKA VEDA 

Začnime si s občianskou vedou – online kurz

Share: