Info mailom

Chcete pravidelne dostávať informácie o novinkách?

Knihobežník

infomix3.jpg (16398 bytes) Kníhkupectvo Martinus.sk spustilo projekt Knihobežník. Spolu s vydavateľstvami Evitapress, IKAR, Slovart a Tatran pripravil pre knihobežníkov viac ako 500 kníh na hľadanie. Knihy sú rozmiestnené po verejných priestranstvách a v dostupných budovách, aby ich mohli čitatelia nájsť, prečítať, doplniť ich príbeh na tomto webe a poslať ďalej.

Na prebale knihy má každá kniha samolepku s informáciou o tom, že kniha sa zapojila do projektu Knihobežník a má na tomto webe svoj profil. Na ňom sa čitatelia môžu dozvedieť napríklad jej aktuálny status, polohu, zdravotný stav, ale hlavne - jej príbeh a príbehy jej predchádzajúcich čitateľov.

Ten, kto knihu nájde, si ju môže zobrať so sebou a po prečítaní sa môže s ostatnými knihobežníkmi podeliť o svoje zážitky na webe knihobežník.sk. Potom ju stačí jednoducho nechať niekde, kde knihu znova ktosi nájde a bude pokračovať v písaní jej životného príbehu. Miesta, kde sa voľné knihy nachádzajú, je možné nájsť na mape http://www.knihobeznik.sk/mapa. Rôzni čitatelia môžu takto postupne vytvoriť životný príbeh každej knihy a nechať ju cestovať nielen po Slovensku.

Knihy projektu knihobežník je možné rozlíšiť podľa nálepky projektu: infomix4.jpg (20044 bytes)

Viac informácií na: www.knihobeznik.sk.

Tlačiť Facebook Twitter LinkdeIN

Hodnotenie

Počet hodnotení: 0

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License

Ak sa neuvádza inak, obsah článkov podlieha licencii https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/


ISSN 1336-0779 (online vydanie)  ISSN 1335-793X (tlačené vydanie)
© Centrum vedecko - technických informácií SR